Profil grupy

Barry Callebaut z siedzibą w Zurychu jest wiodącym na świecie producentem wysokiej jakości produktów kakaowych – sprzedaż przedsiębiorstwa sięga 5,9 mld franków szwajcarskich (4,8 mld EUR/6,5 mld USD). Przedsiębiorstwo zajmuje się pozyskiem i przetwarzaniem ziarna kakaowego oraz produkcją najwyższej jakości produktów czekoladowych, w tym nadzień czekoladowych, dekoracji i wyrobów czekoladopodobnych. Przedsiębiorstow podiada ponad 50 zakładów produkcyjnych na całym świecie i posiada zróżnicowany i zaangażowany personel liczłcy ponad 9300 osób.

Barry Callebaut obsługuje wszystkie sektory przemysłu spożywczego: od przemysłowych producentów pożywienia po profesjonalnych wytwórców i rzemieślników, takich jak wytwórcy czekolady, cukiernicy, piekarze, hotele czy firmy cateringowe. Dwie globalne marki zaspokajające wymogi tych klientów z sektora gourmet to Callebaut® i Cacao Barry®.

Barry Callebaut jest światowym liderem w dziedzinie innowacji w sektorze czekolady i kakao zapewniającym kompleksowy wachlarz usług w dziedzinie opracowywania produktów, przetwórstwa, szkolenia i marketingu. Jedną z przyczyn, dla których globalni jak i lokalni producenci żywności współpracują z Barry - Callebaut jest przywództwo kosztowe. Bary Callebaut zobowiązuje się zrównoważonej produkcji kakao w ramach inicjatywy "Cocoa Horizons", która ma na celu zapewnienie dostępności kakao w przyszłości oraz poprawę warunków życia jego hodowców.

Lider rynku

Przedsiębiorstwo Barry Callebaut powstało w 1996 r. po fuzji belgijskiej firmy Callebaut i francuskiej Cacao Barry. Od tego czasu firma Barry Callebaut przekształciła się z dostawcy czekolady przemysłowej i gatunkowej dla klientów z sektora przemysłowego i rzemieślniczego po dostawcę zintegrowanych rozwiązań dla całego przemysłu spożywczego. Struktura organizacyjna składa się z regionów, a firma obsługuje 2 różne segmenty rynkowe – przemysłowych wytwórców żywności oraz profesjonalnych użytkowników i rzemieślników wykorzystujących czekoladę (takich jak wytwórcy czekolady, cukiernicy i piekarze oraz restauracje, hotele i firmy cateringowe).

Preferowany partner dla całego przemysłu spożywczego

Barry Callebaut produkuje czekoladę i wyroby kakaowe od ponad 150 lat. Jest jedynym w pełni zintegrowanym przedsiębiorstwem sektora czekolady obsługującym wszystkie etapy od pozysku ziarna kakaowego po gotowy wyrób czekoladowy. Barry Callebaut obsługuje cały przemysł spożywczy, od przemysłowych wytwórców żywności po rzemieślników i profesjonalnych użytkowników naszych produktów. W ostatnich latach przedsiębiorstwo zawiązało umów z 4 spośród 5 największych producentów słodyczy. Barry Callebaut posiada silną pozycję jako preferowany dostawca w całym przemyśle spożywczym.

Innowacja

Nasze wysoce zaangażowane zespoły rozwojowo-badawcze wyznaczają nowe trendy w przemyśle czekoladowym. Stale wprowadzamy na rynek nowe produkty, które spełniają rosnące wymagania klientów, którzy oczekują produktów coraz wyższej jakości i coraz zdrowszych. Nasze innowacji pozwalają klientom cieszyć się doskonałym smakiem i dbać o zdrowie.

Ekspansja geograficzna

Barry Callebaut nadal poszerza swoją globalną obecność. W ostatnich latach Grupa weszła na szybko rozwijające się rynki takie jak Europa Wschodnia, Azja-Pacyfik oraz Ameryka Centralna i Południowa. Jednocześnie dokonaliśmy optymalizacji naszej sieci zakładów produkcyjnych w Europie i Ameryce Płn. Dzięki temu Barry Callebaut może produkować blisko klientów i optymalnie wykorzystywać globalne możliwości rozwoju.

Kluczowe dane Grupy - rok rozliczeniowy 2013/14

 

 

Zmiana

(w %)

2013/14

2012/13

Wielkość sprzedaży

Tony

11.8

1,716,766

1,535,662

Dochód ze sprzedaży

mln CHF

20.1

5,865,9

4,884.1

Zysk operacyjny (EBIT)

mln CHF

21.4

416.2

342.9

Zysk netto

mln CHF

14.5

255.0

222.8

Zatrudnieni

   

9,319

8,658