Chocolate
Home > Profil grupy

Profil grupy

Share
Prosimy wejść na stronę internetową Grupy Barry Callebaut (w języku angielskim)

Barry Callebaut z siedzibą w Zurychu jest wiodącym na świecie producentem wysokiej jakości produktów kakaowych – sprzedaż przedsiębiorstwa sięga 4,9 mld franków szwajcarskich (4,0 mld EUR/5,2 mld USD). Przedsiębiorstwo zajmuje się pozyskiem i przetwarzaniem ziarna kakaowego oraz produkcją najwyższej jakości produktów czekoladowych, w tym nadzień czekoladowych, dekoracji i wyrobów czekoladopodobnych. Przedsiębiorstow podiada ponad 50 zakładów produkcyjnych na całym świecie i posiada zróżnicowany i zaangażowany personel liczłcy ponad 8500 osób.

Barry Callebaut obsługuje wszystkie sektory przemysłu spożywczego: od przemysłowych producentów pożywienia po profesjonalnych wytwórców i rzemieślników, takich jak wytwórcy czekolady, cukiernicy, piekarze, hotele czy firmy cateringowe. Dwie globalne marki zaspokajające wymogi tych klientów z sektora gourmet to Callebaut® i Cacao Barry®.

Barry Callebaut jest światowym liderem w dziedzinie innowacji w sektorze czekolady i kakao zapewniającym kompleksowy wachlarz usług w dziedzinie opracowywania produktów, przetwórstwa, szkolenia i marketingu. Jedną z przyczyn, dla których globalni jak i lokalni producenci żywności współpracują z Barry - Callebaut jest przywództwo kosztowe. Bary Callebaut zobowiązuje się zrównoważonej produkcji kakao w ramach inicjatywy "Cocoa Horizons", która ma na celu zapewnienie dostępności kakao w przyszłości oraz poprawę warunków życia jego hodowców.

Lider rynku

Lider rynku

Przedsiębiorstwo Barry Callebaut powstało w 1996 r. po fuzji belgijskiej firmy Callebaut i francuskiej Cacao Barry. Od tego czasu firma Barry Callebaut przekształciła się z dostawcy czekolady przemysłowej i gatunkowej dla klientów z sektora przemysłowego i rzemieślniczego po dostawcę zintegrowanych rozwiązań dla całego przemysłu spożywczego. Struktura organizacyjna składa się z regionów, a firma obsługuje 2 różne segmenty rynkowe – przemysłowych wytwórców żywności oraz profesjonalnych użytkowników i rzemieślników wykorzystujących czekoladę (takich jak wytwórcy czekolady, cukiernicy i piekarze oraz restauracje, hotele i firmy cateringowe).

Preferowany partner dla całego przemysłu spożywczego

Preferowany partner dla całego przemysłu spożywczego

Barry Callebaut produkuje czekoladę i wyroby kakaowe od ponad 150 lat. Jest jedynym w pełni zintegrowanym przedsiębiorstwem sektora czekolady obsługującym wszystkie etapy od pozysku ziarna kakaowego po gotowy wyrób czekoladowy. Barry Callebaut obsługuje cały przemysł spożywczy, od przemysłowych wytwórców żywności po rzemieślników i profesjonalnych użytkowników naszych produktów. W ostatnich latach przedsiębiorstwo zawiązało umów z 4 spośród 5 największych producentów słodyczy. Barry Callebaut posiada silną pozycję jako preferowany dostawca w całym przemyśle spożywczym.

Innowacja

Innowacja

Nasze wysoce zaangażowane zespoły rozwojowo-badawcze wyznaczają nowe trendy w przemyśle czekoladowym. Stale wprowadzamy na rynek nowe produkty, które spełniają rosnące wymagania klientów, którzy oczekują produktów coraz wyższej jakości i coraz zdrowszych. Nasze innowacji pozwalają klientom cieszyć się doskonałym smakiem i dbać o zdrowie.

Ekspansja geograficzna

Ekspansja geograficzna

Barry Callebaut nadal poszerza swoją globalną obecność. W ostatnich latach Grupa weszła na szybko rozwijające się rynki takie jak Europa Wschodnia, Azja-Pacyfik oraz Ameryka Centralna i Południowa. Jednocześnie dokonaliśmy optymalizacji naszej sieci zakładów produkcyjnych w Europie i Ameryce Płn. Dzięki temu Barry Callebaut może produkować blisko klientów i optymalnie wykorzystywać globalne możliwości rozwoju.

Kluczowe dane Grupy - rok rozliczeniowy 2012/13

 

 

Zmiana

(w %)

2012/13

2011/12

Wielkość sprzedaży

Tony

11.4 

1,535,662

1,378,856

Dochód ze sprzedaży

mln CHF

1.1 

4,884,1

4,829.5

Zysk operacyjny (EBIT)

mln CHF

-3.9 

339.6

353.2

Zysk netto

mln CHF

-4.9

229.3

241.1

Zatrudnieni

   

            8 658

6 100